Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 126 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Poszukuję falownika

poniedziałek, 07 grudnia 2009 22:02

Witam
chciałem abyście Państwo dobrali falownik do moich potrzeb: mam silnik 3 -fazowy ,0,75kW , 1400 obr/min, potrzebuje falownika do
regulacji prędkości na stole probierczym , falownik musi mieć szeroki zakres obrotów oraz stałe obroty jest to bardzo ważne , dobrze by było gdyby na wyświetlaczu pokazywana była aktualna prędkość obrotowa  silnika, chciałbym jeszcze żeby falownik współpracował z licznikiem obrotów ( czyli po określonej liczbie obrotów jakie ustawie sobie na liczniku silnik po prostu zatrzymał się , liczniki obrotów mają funkcje zatrzymania i dlatego chciałem żeby to współgrać z falownikiem) , zależy mi na dobrym a zarazem nie drogim falowniku

Odpowiadam: Falownik LG   SV008iC5-1F ew. EURA  E1000-0007S2Publikuj


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kilka zmian na www.qnisz.pl

niedziela, 06 grudnia 2009 21:05

Dziś kilka słów o stronie www.qnisz.pl. Udało mi się ostatnio wprowadzić kilka zmian, kilka nowości, aby ułatwić wyszukiwanie zainteresowanym. Po pierwsze ceny. Mogę obiecać, że już wkrótce większość produktów będzie miała swoje ceny w Euro. Niestety, aby dowiedzieć się ile zapłacimy w złotówkach, trzeba będzie korzystać z przelicznika. (Ceny będą przeliczane z EUR na PLN wg aktualnej na dzień wystawienia faktury VAT tabeli kursu sprzedaży Banku Pekao SA.), no ale niestety coś za coś. Co poza tym? Z pewnością więcej informacji znajdziecie, jeśli chodzi o falowniki. Obszerniejsze informacje, jeśli chodzi o właściwości standardowe, ponadto zastosowanie, a nawet schematy. Przykład takiej zmodyfikowanej podstrony znajdziecie na   www.qnisz.pl/pl/falowniki/falowniki-lg/falowniki-LG-iE5/. Myślę, że się podoba? Jeśli macie jakieś pomysły w kwestii ułatwienia Wam poruszania się po stronie www.qnisz.pl , to czekam na podpowiedzi.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Falownik+silnik - to ma działać poprawnie

czwartek, 03 grudnia 2009 18:30

Ponieważ ostatnio trafił nam się klient który załączał i wyłączał bieg silnika za pomocą włączania i wyłaczania napięcia na falowniku to chciałem przypomnieć zasady z tym tematem związane.

Klient chciał, aby silnik uruchamiał się równocześnie z falownikiem zaraz po podaniu napięcia na falownik, czyli od razu po doprowadzeniu zasilania do falownika zaczyna pracować silnik. Zatrzymywać silnik chciał w ten sam sposób czyli wyłączająć napięcie silnika. Tak nie można robić ponieważ falownik nie lubi dużej liczby załączeń i wyłączeń napięcia i w konsekwencji może się uszkodzić.

Taką funkcję falownika (start silnika od razu po podaniu napięcia na falownik) stosuję się w bardzo nielicznych aplikacjach - np. wentylatory dachowe, pompy hydroforowe. Ta funkcja służy po to ze gdy awaryjnie zabraknie zasilania a potem ono powróci to żeby operator nie musiał ingerować w uruchomienie silnika. Natomiast w większości przypadków takie ustawienie jest niebezpieczne np. napęd gilotyny. Wyobraźmy sobie że w zakładzie jest awaria zasilania, gilotyna staje, operator wskakuje na gilotynę z drugim śniadaniem i czeka na powrót zasilania. Zasilanie wraca i ciach kanapka na pół. : )


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falownik do dmuchawy do zboża

środa, 02 grudnia 2009 13:37

Klient poszukuje prostego falownika do silnika 75KW. Silnik ma 1480obr/min, a za pośrednictwem tego falownika chcemy uzyskać (do testowania) 540 i 1000obr/min. Całość ma napędzać dmuchawę do zboża.  Przewidziany rozruch - łagodny, a te graniczne obroty będą krótkotrwałe (30min do godziny, dla testu). To będzie dorywcza praca, na czas kiedy będą sprawdzane maszyny.

Proponuję falownik LG SV750iP5A-4


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falownik do walcarki

wtorek, 01 grudnia 2009 15:59

Klient poszukuje falownika do silnika 13/10KW (w ostateczności może być do 15 KW). Falownik ma być łatwy w obsłudze i niedrogi. Klientowi chodzi o zmniejszenie obrotów silnika znajdującego się w walcarce. Silnik jest jednobiegowy, ale ma wsteczne sterowniki, które mogą go cofnąć w sytuacjach, gdyby...coś niepożądanego zostało wciągnięte ;-)

Proponuję:
Do walcarki proponuję LG SV150iG5A z wbudowanym panele ew.SV150iS5-4 + panel LCD, no ale to już będzie droższa.

A przy okazji ważna uwaga. Wielokrotnie Klienci jak dzwonią czy piszą w sprawie doboru falownika nie podają do czego On będzie służył, w jakim urządzeniu będzie pracował. Piszę więc, że jest to sprawa ważna i istotna, aby prawidłowo dobrać falownik!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Softstart HFR-1000

poniedziałek, 30 listopada 2009 21:58

Klient pyta:
Poszukuję falownika do silnika trójfazowego indukcyjnego 45kW. Silnik napędza dmuchawę powietrza do kotła i utyka na przełączeniu gwiazda trójkąt. Myślę że falownik rozwiąże problem. Falownik ma działać tylko podczas rozruchu, potem powinien przełączać sie na baypass wewnętrzny,
lub coś w tym stylu. Proszę o pomoc w doborze optymalnego rozwiązania

Moja odpowiedź:

W tym przypadku nie proponuję falownika, gdyż Klient nie potrzebuje regulacji prędkości obrotowej tylko łagodnego rozruchu. Zaproponowałem softstart HFR 1045. Warto zauważyć, że cena falownika w stosunku do softstartu HFR-1000 jest trzykrotnie wyższa więc chyba opłaca się skorzystać z tej opcji. (a poza tym falownik nijak tu nie pasował).

Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, iż standardowego falownika nie da się zbypassować


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Nowa oferta HFinverter

niedziela, 29 listopada 2009 20:07
Już wkrótce na stronie www.qnisz.pl przedstawię nową specjalną ofertę produktów firmy HFinverter. Nie będzie ona dotyczyła nowych produktów, ale tych, które już są w naszym sklepie. Możecie liczyć na spore rabaty dt.softstartów i falowników HFinverter. Przygotuję również ciekawą ofertę na reduktory NMRV, dlatego obserwujcie moją stronę.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

c.d. do tematu - dobór elektrowibratorów do sortownika gruzu betonowego

czwartek, 26 listopada 2009 20:12
Klient poprosił o dobór elektrowibratorów do sortownika gruzu betonowego http://www.qnisz.pl/pl/elektrowibratory/elektrowibratory-uslugi/ zasobnik ma zawierać około 5 ton gruzu betonowego o kawałkach dochodzących do 100kg (np. krawężniki, kawałki płyt betonowych itp.), pod zasobnikiem jest ruszt do sortowania gruzu - małe kawałki spadają przez zebra rusztu na dół a większe ruszt transportuje na podzielną hałdę do napędu rusztu zastosowaliśmy dwa elektrowibratory 2xMVE2600/1 http://www.qnisz.pl/pl/elektrowibratory/MVE-1000/MVE-2600-1/ Okazało się jednak ze sortownik będzie pracował na terenie kopalni gdzie zasilanie jest 500V, sprawa jest pilna - sortownik musi ruszyć jeszcze do pracy w grudniu a elektorwibratory na 500V trzeba zamawiać u producenta - termin jest niestety długi około 4-6 tygodnie ale nie u nas - my przezwajamy standardowy elektrowibrator 230/400V na 290/500V.
Cała operacja od zamówienia do dostarczenia urządzeń na plac kopalni nie potrwa jednak dłużej niż 2 tygodnie - w tym czasie akurat sortownik zostanie przygotowany do zamocowania elektrowibratorów gwarancja jest zachowana ponieważ jesteśmy autoryzowanym serwisem produktów OLI WAM
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Elektrowibratory - usługi (dobór, remonty, ekspertyzy)

wtorek, 24 listopada 2009 18:22
Warto, aby wszyscy zainteresowani elektrowibratorami wiedzieli, że firma Qnisz oferuje usługi związane z doborem elektrowibratorów do aplikacji (dobór elektorowibratorów do urządzenia). Prowadzimy serwis elektrowibratorów (naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne). Przezwajanie uzwojeń, wymiana łożysk, naprawy mechaniczne. Wycinamy płyty pod podstawę elektorwibratora. Robimy niezależne ekspertyzy przyczyn uszkodzeń (ustalamy czy uszkodzenie było z przyczyny wady fabrycznej czy z winy błędu eksploatacyjnego)
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

www.qnisz.pl - kilka słów o stronie

poniedziałek, 23 listopada 2009 23:18

A dziś kilka słów o stronie www.qnisz.pl Udało mi się wprowadzić sporo nowych podstron. Co najważniejsze znalazły się na nich pdf'y z instrukcjami, katalogami, zaleceniami, które ułatwiają Wam korzystanie z falowników, elektrowibratorów czy reduktorów.  Zachęcam do zapoznania się ze stroną http://www.qnisz.pl/pl/elektrowibratory/oli-wam/ . Tu poszczególne typy elektrowibratorów rozpisałem na konkretne pozycje. Użytkownik może wybrać typ z tabeli i przejść do strony opisującej właśnie ten typ. Myślę, że z biegiem czasu uda nam się wspólnie wzbogacić treść, bo ja od Państwa także wiele się uczę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ruchoma reklama - przekładnia NMRV

sobota, 21 listopada 2009 23:23

Z pewnością wielu z Was spotkało się z ruchomą reklamą - chodzi mi o ten typ, gdzie reklamowany przedmiot obraca się na platformie. Ciekawe czy zastanawialiście się co może obracać ten „stół"? W przypadku mojego Klienta, który chciał zaprezentować jednoślad była to przekładnia NMRV. Ten typ przekładni został wykorzystany do platformy obrotowej w salonie jednego z czołowych dealerów motocykli w Polsce, aby wyeksponować najnowszy model motocykla. Kilka lat temu podobna przekładnia NMRV obracała platformę łożyskową, na które obracał się samochód. A zatem, nie tylko w przemyśle wykorzystuje się przekładnie. Okazuje się, że wiele systemów, zespołów urządzeń korzysta z nich. Niestety, wielokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, albo nie zastanawiamy się nad tym.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Akcesoria do falowników

piątek, 20 listopada 2009 11:48
Już wielokrotnie wspominałem o falownikach HFinverter, które mamy w sprzedaży. Warto również zaznaczyć, że w ofercie posiadamy inne markowe przemienniki częstotliwości, chociażby LG, Hitachi, Omron, Berges. Posiadamy również akcesoria do falowników i o nich chciałbym dziś napisać. Są wśród nich: moduły hamujące, panele sterownicze, kable, rezystory hamujące, filtry sieciowe i sinusoidalne jak również dławiki sieciowe i silnikowe.
Rezystory hamujące - Zalecane do układów dźwigowych, w urządzeniach z dużą bezwładność mas wirujących jak również w układach, gdzie wymagane jest dynamiczne hamowanie.
Filtry sieciowe wykorzystuje się do filtrowania wyższych harmonicznych emitowanych przez falownik w stronę sieci. Filtry sinusoidalne przybliżają przebieg prądu i napięcia do sinusoidy jak również niwelują impulsy elektryczne.
Dławiki sieciowe zabezpieczają falowniki przed przepięciami. Stosowanie dławików silnikowych zalecane jest przy długich odcinkach przewodu silnik-falownik.
Parametry techniczne do powyższych akcesoriów zamieściłem na stronie www.qnisz.pl
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Elektrowibratory do maszyny segregującej

środa, 18 listopada 2009 20:43

W kilku słowach przedstawię zlecenie, które ostatnio otrzymałem. Klient podesłał mi projekt urządzenia do segregacji gruzu, kamieni, kawałków asfaltu itp. Urządzenie to składa się z wanny zasypowej, do której wrzuca się materiał. Materiał ten w ostatecznej fazie ma zostać posegregowany. Poniżej wanny znajduje się ruszt wibracyjny, wyposażony w dwa elektrowibratory. Ruszt ten będzie oddzielał mniejsze frakcje od większych. Te mniejsze będą przepuszczane, a większe transportowane dalej, do odpowiedniego pojemnika. Moim zadaniem będzie dobór elektrowibratorów do w.w. rusztu. Przy jego doborze należy zwrócić uwagę na: wielkość materiału, masę gruzu w zasobniku zasypowym i masę rusztu.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Silniki z naszej oferty

poniedziałek, 16 listopada 2009 23:09

Nasza oferta silników indukcyjnych dotyczy nanych światowych marek tj.: INDUKTA, TAMEL, Besel Chiaravalli, Bonfiglioli, CELMA, Motovario, WEG. Oferujemy silniki indukcyjne: wykonanie łapowe, kołnierzowe, samohamowne, z obcym chłodzeniem.Niestandardowe pod konkretne zamówienia, a teraz w kilku zdaniach, o niektórych z nich:

Silniki indukcyjne i wentylatory BESEL

Małe silniki i wentylatory osiowe.
Silniki produkowane są o wzniosie wału od 56 do 90 mm.
Moce od 0,04 kW do 2,2 kW.
W wykonaniu standardowym silniki posiadają stopień ochrony IP 54 i są wyposażone w łożyska typu 2 RS co daje im bardzo dobrą pyłoszczelność.
Obudowa wykonana z aluminium.

Różne standardy mocowania:

 • łapowe,
 • kołnierzowe,
 • kołnierzowo-łapowe (kołnierze: B5, B14/2, B14/1)

Na silniki BESEL udzielamy 2 LAT GWARANCJI.

 

Silniki indukcyjne TAMEL

Silniki elektryczne o wzniosie wału od 90 do 180 o mocach od 0,37kW do 22kW.
Standardowo silniki mają stopień ochrony IP 55 i posiadają z przodu oraz z tyłu simering uszczelniający.

Różne standardy mocowania:

 • łapowe,
 • kołnierzowe,
 • kołnierzowo-łapowe (kołnierze: B5, B14/2, B14/1)

Obudowa wykonana z żeliwa.

Na silniki TAMEL udzielamy 3 LAT GWARANCJI.

Silniki indukcyjne INDUKTA

Silniki przeciwybuchowe i wielobiegowe.
Standarowo IP 55.
Obudowa żeliwna lub aluminiowa.

Różne standardy mocowania:

 • łapowe,
 • kołnierzowe,
 • kołnierzowo-łapowe (B5)

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Falowniki HFinverter serii F-2000

niedziela, 15 listopada 2009 15:34
Falowniki wektorowe F-2000 idealnie sprawdzają się w gałęziach przemysłu, gdzie stawia się na wysokie wymagania, precyzję i niezawodność. Cechy techniczne falowników F-1500:
 • sterowanie SVC (Sensorless Vector Control)
 • zakres mocy - od 0,40kW do 400kW
 • zasilanie 1f 230V lub 3f 400V
 • wbudowany regulator PI
 • wbudowana komunikacja RS-485 protokołem ModBus
 • wbudowany moduł hamujący
 • częstotliwość wyjściowa od 0,5Hz~650Hz
 • częstotliwość nośna od 3KHz do 15kHz
 • 6 wejść cyfrowych i 2 wejścia analogowe
 • 2 wyjścia cyfrowe i 2 wyjścia analogowe
 • przeciążalność prądowa i napięciowa 200% w czasie 60s
 • wzmocnienie momentu od 0,1%~30%
 • moment startowy 150% przy 0,5Hz
 • hamowanie prądem DC + optymalizacja energii hamowania
Po paraetry techniczne zapraszam na stronę www.qnisz.pl
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falowniki HFinverter serii F-1500

sobota, 14 listopada 2009 20:23
Falowniki F-1500 to produkty znane i szeroko stosowane w każdej gałęzi przemysłu, szczególnie tam, gdzie wymagana jest wysoka niezawodność i rozsądna cena. Cechy techniczne falownika F-1500:
 • sterowanie OSVC (Optimized Space Vector Control)
 • zakres mocy - od 0,40kW do 400kW
 • zasilanie 1f 230V lub 3f 400V
 • wbudowany regulator PI
 • wbudowana komunikacja RS-485 protokołem ModBus
 • wbudowany moduł hamujący
 • częstotliwość joggowania do 400Hz
 • częstotliwość nośna od 3KHz do 15kHz
 • 6 wejść cyfrowych i 2 wejścia analogowe
 • 2 wyjścia cyfrowe i 2 wyjścia analogowe
 • przeciążalność prądowa i napięciowa 200% w czasie 60s
 • wzmocnienie momentu od 0,1%~15%
 • hamowanie prądem DC + optymalizacja energii hamowania
 • wbudowane szybkie wejście cyfrowe pozwalające zliczyć impulsy z enkodera

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przekładnie ślimakowe Motovario NMRV i NRV

poniedziałek, 09 listopada 2009 21:05
Ostatnio pisałem o dobrze sprzedających się falownikach HFinverter, a dziś kilka słów o dobrze sprzedających się przekładniach ślimakowych. Reduktory ślimakowe Motovario serii NMRV mają już ugruntowaną pozycje na rynku maszyn przemysłowych. Ta konstrukcja jest stosowana już kilkanaście lat i jak dotąd cieszy się dobrą opinią użytkowników.
Podstawowa charakterystyka przekładni Motovario NMRV:
 • 11 wielkości o mocy od 0.06 do 15 kW.
 • Skrócony korpus wg nowej koncepcji z uniwersalnym mocowaniem.
 • Przełożenia od 5 do 100.
 • Wartość momentu max 1800 Nm, max obciążenie promieniowe 16500 N.
 • Korpus do wielkości 105 odlew aluminiowy, formowany pod ciśnieniem.
 • Korpus od wielkości 110 żeliwo szare G200.
 • Ślimak stalowy nawęglany utwardzany termicznie, ślimacznica z brązu - GCu Sn12 (UNI7013-72).
 • Profil ślimaka ZI (UNI4760) szlifowany.
 • Znakomita wytrzymałość mechaniczna przy zachowaniu stosunkowo niskiej wagi.
 • Zdolność przenoszenia obciążeń obliczona wg BS721-83.
 • Weryfikacja wg metody Niemann.
 • Od wielkości 030 korpus lakierowany proszkowo w kolorze niebieskim RAL 5010 wg DIN 1843.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falowniki HFinverter serii E-1000

sobota, 07 listopada 2009 20:50

Mimo, iż jakiś czas temu pisałem o falownikach HFinverter serii E-1000, chciałbym jeszcze dziś poświęcić im trochę miejsca. Dlaczego? Prosta odpowiedź: ze względu na ich jakość, uniwersalność i promocyjną cenę oczywiście. Nasi Klienci ogólnie stwierdzili, że E-1000  są wyjątkowo dobre i sprawdzają się w użytkowaniu. Dlatego właśnie je najczęściej wybierają kupujący. Pomimo, że są skalarne mają dużą przeciążalność (150%) w czasie 1 minuty. Ponadto przy wystąpieniu przeciążenia reagują bardzo dynamicznie, porównywalnie z falownikami wektorowymi. Można je zastosować w wielu miejscach, tam gdzie teoretycznie powinien być zastosowany falownik wektorowy.

Zapraszam zatem do naszego sklepu na www.qnisz.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Silnik SG-132-S4 5,5KW

piątek, 06 listopada 2009 22:29

Dziś na blogu zamieszczam popularne zapytanie, które często Klienci zadają nam w mailach.

Proszę o przesłanie oferty cenowej i terminu realizacji na: Silnik SG-132-S4 5,5 KW 1450 obr/min, wykonanie na łapach, forma JM B3 L3P/ 2-4 z czujnikiem PTC przeniesienie napędu - paski klinowe. prod INDUKTA

Odpowiadam:
SG132-S4 5,5 KW 1450 IMB3 z czujnikami PTC 3 szt. (po jednym na każdą fazę) INDUKTA

Cena: 878 zł netto / 1 szt.

Termin realizacji: około jednego tygodnia

Gwarancja 2 lata

usługa: Montaż czujników PTC - które kontrolują temperaturę uzwojeń i w razie przegrzania rozłączają układ zasilający


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Ważne zalecenia przy uruchamianiu elektrowibratorów

czwartek, 05 listopada 2009 20:56

Ostatnio na stronie www.qnisz.pl załączyłem instrukcję pdf dt.postępowania przy uruchomieniu elektrowibratorów. Poniżej kilka zaleceń z tej instrukcji:

- Proszę do elektrowibratorów podłączyć zabezpieczenia silnikowe termiczne (zalecane firmy: Telemecanique, MEC/LG, Meller).

- Zabezpieczenia proszę ustawić na wartość prądu podaną na tabliczce znamionowej dla danego napięcia (UWAGA: dla 400V jest to wartość niższa niż dla 230V).

- Jeżeli wibratory pracują na jednym urządzeniu, zabezpieczenia termiczne powinny być zblokowane dla całej grupy elektrowibratorów, czyli jeżeli zadziała jedno zabezpieczenie termiczne to automatycznie wyłącza się całą grupa elektrowibratorów.

- Każdy elektrowibrator musi mieć te same ustawienia siły wymuszającej z lewej i z prawej strony. Wszystkie elektrowibratorów z grupy muszą mieć identyczne ustawienia siły wymuszającej

 - Po uruchomieniu proszę zmierzyć cęgami prąd pobierany przez elektrowibratory. Na żadnej z faz nie powinno być większe wskazanie niż 100-110% prądu znamionowego z tabliczki znamionowej, jeżeli jest inaczej proszę zatrzymać elektrowibratory i zmniejszyć siłę wymuszającą o 10% na obydwu przeciwwagach wszystkich elektrowibratorów pracujących w jednej grupie. Jeżeli dalej prąd na jakiejś fazie jest powyżej 110% prądu znamionowego, należy kolejny raz zmniejszyć siłę wymuszającą i tak do skutku. Końcowe ustawienie powinno dać prąd średni około 100% prądu znamionowego elektrowibratora.

Po więcej informacji wraz ze schematami odsyłam na stronę qnisz.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Specjalne wykonanie elektrowibratorów

wtorek, 03 listopada 2009 19:57
Na stronie www.qnisz.plzamieściliśmy nową ofertę. 
Oferujemy specjalne wykonania elektrowibratorów na zapytania ofertowe:
 • Seria S - Elektrowibratory z dzieloną pokrywą przeciwwag
 • Seria D - wykonanie przeciwwybuchowe w obudowie ognioszczelnej do wykorzystania w górnictwie w przestrzeniach zagrożonych wybuchem o atmosferze łatwopalnego gazu i pyłu (w tym metanu i pyłu węglowego), II2 GD Exd IIB T4 Ex tD A21 IP66 T135°C
  Ex d IIB T4 Gb
  Ex tD A21 IIIC T135°C Db IP66
  Standard ref.: IEC60079-0; IEC60079-1; IEC61241-0; IEC 61241-1
 • Seria E - wykonanie przeciwwybuchowe do stref w przestrzeniach zagrożonych wybuchem o atmosferze łatwopalnego gazu i pyłu
  Ex e II T3 Ex tD A21 T150°C IP66
  II 2 GD
  Standard ref.:IEC60079-0; IEC60079-7; IEC61241-0; IEC61241-1

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przekładnie walcowe

poniedziałek, 02 listopada 2009 20:42

Jakiś czas temu pisałem o przekładniach ślimakowych  MOTOVARIO NMRV i NRV. Dziś chciałbym napisać kilka zdań o kolejnych, równie popularnych jak ślimakowe, a mianowicie przekładniach walcowych. Można powiedzieć, że zajmują one drugie miejsce pod względem ilości zastosowań zaraz po ślimakowych. Są głośniejsze od tych pierwszych, wymagają okresowej wymiany oleju, ale za to są trwalsze i mają dużo wyższą sprawność w granicach 0,95-0,97. Mocowanie przekładni walcowych odbywa się za pomocą łap lub kołnierza.
Szeroka gama przełożeń od 5 do 470 sprawia, że każda maszyna może mieć właściwie dobrane obroty.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Problem z falownikiem

sobota, 31 października 2009 21:33

Ostatnio jeden z Klientów skontaktował się ze mną i przedstawił swój problem. Za pomocą falownika reguluje obroty silnika, który napędza wentylator. Niestety przy rozruchu pojawiły się problemy. Po krótkim wywiadzie z Klientem doszedłem do następujących wniosków. Falownik wyłącza się od razu przy starcie z powodu przeciążenia. Okazało się, że przy wyłączonym wentylatorze, w kanale wentylacyjnym pojawia się ciąg wsteczny, który nadaje przeciwny bieg łopatom wentylatora. Powoduje to, że od razu po załączeniu biegu następuje przeciążenie i awaryjne wyłączenie falownika.

Na ominięcie tego problemu jest bardzo prosty sposób. Prawie w każdym falowniku jest opcja hamowania prądem stałym DC przed rozruchem silnika. Działa to w ten sposób, że po zadaniu rozkazu ruchu, falownik najpierw podaje napięcie stałe DC na silnik, powodując przy tym wywołanie momentu hamującego na silniku. Wentylator zostaje zatrzymany i dopiero wtedy następuje rozruch silnika. Tę funkcję należy używać przy aplikacjach wentylatorowych, pompowych i innych, w których podczas swobodnego postoju silnik może dostawać wstecznych obrotów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zastosowanie elektrowibratorów OLI-WAM

czwartek, 29 października 2009 21:39
Ponieważ jestem na etapie rozbudowy strony qnisz chciałbym na łamach swojego bloga, przedstawić zastosowanie elektrowibratory OLI-WAM. Już wkrótce te informacje znajdą się również na stronie.

Elektrowibratory serii MVE 3000 rpm - zastosowanie: czyszczenie filtrów, wspomaganie opróżniania silosów / lejów, zagęszcznie np. betonu (stoły wibracyjne)

Elektrowibratory serii MVE 1500 rpm - przesiewanie, sortowanie, transport

Elektrowibratory serii MVE 1000 rpm - transport, sortowanie, przesiewanie

Elektrowibratory serii MVE 750 rpm - sita do mąki, rynny transportowe i przesiewacze do materiałów / elementów o duzych gabarytach (np. transport złomu, kamieni itp.)

Elektrowibratory serii MVE 1-faz. - stosowane tam gdzie nie ma zasilania 3-faz

Elektrowibratory serii MVE DC - najczęściej stosowane w przenośnych węzłach betoniarskich i w samochodzach dystrybuujących beton

MICRO - przy małych urządzeniach przemysłowych i w labolatoriach

6000 lub 12000 rpm - do zagęszczania np. betonu w formach o bardzo skomplikowanych kształtach - zestawy wymagają przetwornic częstotliwości - o dobór i karty katalogowe proszę pytyać na e-mail

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Podstrona o elektrowibratorach

środa, 28 października 2009 22:30
Podtsrona o elektrowibratorach dużymi krokami zwiększa swoją objetość. Obecnie zostały wyszczególnione trzy firmy (producenci) - OLI-WAM, INDUKTA i ITALVIBRAS. Następne podstrony zawierają tabele-typy, a w nich: FC, moc, prąd i wielkość elektrowibratorów. Dodatkowo zamieściłem ceny w Euro poszczególnych typów.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poszukuję softstart

wtorek, 27 października 2009 19:43
Klient poszukiwał softstart do silnika 132kW, obroty 950obr/min, czas rozruchu 60s, rozruch raz na tydzień. Znamionowy prąd silnika 235A 400V, silnik napędza wentylator. Moja propozycja: polecam zastosować softstart HFR1132 132kW 260A 400V http://www.qnisz.pl/pl/softstarty/
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rozbudowujemy stronę www.qnisz.pl

niedziela, 25 października 2009 19:33

Po mału staram się rozbudować stronę www.qnisz.pl. Z pewnością znajdą się na niej ceny produktów, chociaż początkowo byłem tego przeciwnikiem. Ceny zmieniają się i trzeba pamiętać o aktualizacjach! Poza tym wydawało mi się, że jeśli nie ma cen, to Klient, który jest zainteresowany produktem zadzwoni z zapytaniem, a wtedy będę w stanie przekonać Go do zakupu. Z drugiej jednak strony, z własnych obserwacji, śmiem twierdzić, że kiedy sam poszukuję czegoś w sieci i trafię na serwis, który zawiera szukany przeze mnie produkt, ale bez ceny, to szukam dalej w innym serwisie. Nie dzwonię. Stąd zmiana ;-)

Chciałbym również zaprezentować pełną ofertę mojej firmy, bo to co obecnie prezentuje strona www .qnisz.pl to kropla w morzu naszej oferty produktów i usług. Oczywiście ta modyfikacja wiże się z stworzeniem kolejnych podstron. Chociażby podstrona elektrowibratory. Początkowo zawierała dwa produkty, tzn.produkty dwóch firm: OLI-WAM i Indukta. Na dniach pojawi się kolejna firma ITALVIBRAS, no i oczywiście poszczególne produkty tych firm. Podobnie trzeba będzie zmodernizować pozostałe strony: reduktory, silnikii falowniki, no ale to za chwilę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przekładnia Bonfiglioli

piątek, 23 października 2009 18:59
Ostatnio Klient przesłał mi maila z zapytaniem o ofertę dot. reduktora, którego zdjęcie tabliczki znamionowej zostało dołączone. Klient chciał również wiedzieć, czy istnieje możliwość zakupu samego mosiężnego ślimaka (zdjęcie również było w załączeniu), będącego częścią tego reduktora?

Odpowiedziałem:
Remont takiej przekładni jest nieopłacalny. Ślimacznica powinna być wymieniona razem ze ślimakiem (80-90% kosztów całej przekładni, termin około 6 tygodni), do tego powinny być nowe łożyska, uszczelniacze i olej. To przekroczy koszty nowej przekładni. Cała oryginalna przekładnia Bonfiglioli VF 30 A i=60 P63B5 B3 Cena: 420 zł netto Termin realizacji: 3 dni robocze.
P.s. Jeśli kogoś interesuje pełne zdjęcie w.w. reduktora, to proszę o kontakt mailowy
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Prosta wyciągarka z silnikiem jednofazowym

czwartek, 22 października 2009 14:17
Klient pyta:
Klient posiada prostą wyciągarkę z jednofazowym silnikiem indukcyjnym o mocy 0.45 kW / 230 V AC, pobór prądu nie jest wyspecyfikowany ale zaleca się stosowanie zewnętrznego bezpiecznika 10A. Do tego silnika chciałby dobrać prosty falownik, który zmniejszyłby obroty silnika tak, aby po podaniu sygnału sterującego prędkość obrotowa (pod obciążeniem rzędu 60% obciążenia nominalnego) zmniejszyła się z prędkości nominalnej do około 20 - 30 % tej wartości w ciągu nie dłużej niż 2 sek od podania sygnału i na czas około 2 - 3 sek., potem stop silnika wymuszony przez zewnętrzny sterownik. Sterowanie falownika może być dwustanowe: np. 1 - prędkość obr. nominalna, 0 - stałe zmniejszenie prędkości do 20 - 30 %, lub sygnał analogowy (np. z PWM sterownika zewnętrznego). Ponowny start silnika z prędkością nominalną. Klient potrzebuje coś taniego ale odpornego na warunki zewnętrzne - praca w polu, w maszynie roboczej do prac ziemnych. Schematy połączeń elektrycznych poniżej: przełączniki SB0 (NOT-AUS-Taste = STOP) i SB1 (Kippschalter = kierunek góra / dół) są umieszczone w panelu do sterowania ręcznego (zostanie zastąpiony automatyką z ew. falownikiem), KM1 to wyłącznik awaryjny (Isolierscheibe), niestety jest kondensator rozruchowy.


Odpowiadam:

jeżeli silnik jednofazowy ma połączenia jak na rysunku z załączenia to usuwamy elementy skreślone na czerwono (w/g rysunku) i podłączamy następujący falownik:   SV008iC5-1F 1,1kW 5A 230V zasilanie z jednej fazy / wyjście 230V 3-faz, sterowanie wektorowe - przeciążalność 200% przez 30s, wbudowany filtr sieciowy) Cena: 515 zł netto Termin realizacji: towar dostępny od ręki   przy takim podłączeniu traci się gwarancję na falownik (teoretycznie - w praktyce jeżeli uszkodzenie będzie fabryczne gwarancja jest zachowana jednak takie podłączenie nie jest opisane w instrukcji i przy popełnieniu błędu łatwo uszkodzić falownik)   w/w układ jeżeli będzie zgodny z załączonym schematem powinien działać bez problemu analizując nadesłany przez Pana schemat wydaje mi się że jest to samo i że wyjście z falownik L1 podpinamy pod Pana U1, L2 pod Pana U2Z1, L3 pod Pana Z2, całą resztę sterowania Pan odłącza od silnika, na falowniku ustawia Pan sterowanie lewo/prawo i dwa biegi używając do tego max 4 styków dwustanowych można też użyć 3 styków (zależy od fantazji)   Uwagi do pracy w terenie: - falownik ma obudowę IP20 i trzeba go zabudować w szafie, temperatura pracy od -10 do +40 st. C - jeżeli będzie układ zasilany z agregatu prądotwórczego to należy przewymiarować układ - proponowałbym do tego 2,2-3kW 230V 19A tak aby agregat wytrzymał przeciążalność falownika czyli około 19 A przez co najmniej 30 sek.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

silniki jednofazowe ogólnego przeznaczenia

środa, 21 października 2009 18:45

Klient pyta:

Czy możecie państwo wysłać ofertę na silniki jednofazowe ogólnego przeznaczenia, oraz ofertę falowników przystosowanych do tych silników? Chodzi o silniki jednofazowe o prędkości obrotowej do 2800 obr/min i mocy około 1,5 kW

Odpowiadam:

co będą napędzały te silniki (wentylator, pompa, taśmociąg itp)

Klient:

Silnik będzie napędzał pompę paliwową przeznaczona do silnika lotniczego... Myślę że moc silnika ok. 1,5 kW w pełni wystarczy, a obroty max. najlepiej gdyby wynosiły 2800 obr/ min.

Odpowiadam:

jeżeli układ jest budowany od nowa z nowym silnikiem to nie ma co dawać silnika jednofazowego prawidłowo powinien być silnik trójfazowy np.

90S2 lub 80x-2C 1,5kW 230/400V T/Y (silnik do wyboru może być łapowy lub kołnierzowy, w obudowie żeliwnej lub w obudowie aluminiowej, z wałkiem fi 19 lub z wałkiem fi 24). Towar dostępny od ręki. Gwarancja: 2 - 3 lata (w zależności od wersji)

uzwojenie silnika łączymy w trójkąt na 230V i do tego podłączamy falownikzasilany jednofazowo 230V: SV015iC5-1F 1,5kW 230V 8A przeciążalność 200% w czasie 30s, wbudowany filtr sieciowy klasy A. Towar dostępny od ręki. Gwarancja: 2 lata

Cały zestaw (silnik z falownikiem) będzie zasilany tylko z jednej fazy 230V


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Silnik Indukta + odpowiedni falowik

wtorek, 20 października 2009 17:19
Klient pyta:

Poszukuję silnika Indukty SSg 160L 8/4 7,2/12kW IM1001 oraz alternatywnie proszę o ofertę na analogiczny silnik jednobiegowy 12kW 1440 obr/min + odpowiedni falownik. Silnik poprzez pasy klinowe napędza wentylator, praca ciągła, sterownie lokalne, bez żadnych dodatkowych właściwości dynamicznych, bez hamowania, prosze o wycenę z opcją filtra EMC i bez niego, max. długość przewodu silnik-falownik  ok. 15m.

Proponuję:

silnik dwubiegowy SSg 160L-8/4 12/7,2kW 1440/720obr/min IM1001, Termin realizacji: 3 dni robocze

Do wentylatora powinien być raczej zastosowany silnik wentylatorowy (ze względu na oszczędność energii - wentylator przy niskich obrotach nie potrzebuje tyle mocy co daje standardowy silnik dwubiegowy) np. można zastosować:

Silnik dwubiegowy wentylatorowy SSg 160L-8/4W 11,5/3kW 1440/720 obr/min, Termin realizacji: 3 dni robocze

lub

Silnik jednobiegowy Sg 160L 15kW 1400obr/min IM1001, Termin realizacji: 3 dni robocze

Do w/w silnika falownik:

falownik E1000-0150T3 15kW 400V wbudowany filtr sieciowy klasy A (do strefy przemysłowej), Termin realizacji: 3 dni robocze

Uwagi: jeżeli falownik ma pracować w budynku mieszkalnym wtedy proszę o info - przygotuję ofertę

na falownik z filtrem sieciowym klasy B (do stref mieszkalnych). Dodam jeszcze że zaproponowany falownik wyposażony w filtr sieciowy wychodzi przy obecnej promocji taniej od najtańszych falowników bez filtra, do tego ma gwarancję 24 m-ce 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O zabezpieczeniach silników elektrycznych

niedziela, 18 października 2009 13:36

Wszystkie silniki elektryczne powinny mieć zabezpieczenie termiczne i zabezpieczenie przeciwko zanikowi fazy. Zabezpieczenie termiczne powinno być ustawione na prąd znamionowy zgodny z tabliczką znamionową, nigdy na większy. W praktyce dobre zabezpieczenie termiczne uchroni silnik przed spaleniem również przy zaniku jednej fazy. Uszkodzenia silników łatwo zdiagnozować poprzez oględziny uzwojeń. Przy awarii silnika dobrze jest zawsze tego typu oględziny przeprowadzić, aby nie doprowadzić do takiej samej awarii nowego lub wyremontowanego silnika.

Wyróżnia się 3 typy uszkodzeń silnika:

1)      wada fabryczna uzwojenia podczas wymiany łożysk.
wygląd: uzwojenie jest przepalone punktowo

2)      spalenie uzwojeń silnika podczas pracy przy braku jednej fazy
wygląd: przepalona para uzwojeń naprzeciwko siebie (j=180°)

3)      spalenie uzwojeń silnika spowodowane przeciążeniem
wygląd: uzwojenie jest spalone na całym okręgu


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Niestandardowy wałek - dł.200mm

sobota, 17 października 2009 21:42
W najbliższych dniach podejmujemy się wykonania niestandardowego wałka. Nasz klient z Ukrainy zażyczył sobie przygotować do silnika Sg180L4 22kW 1400obr wałek o niestandardowej długości 200mm (standard to 100mm), dł.wpustu 190mm, średnica wałka 50mm, pasowanie h6. Z tego wynika, że realizujemy przeróżne, nawet najbardziej nietypowe zamówienia klientów, i to nie tylko z Polski!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Elektrowrzeciono

piątek, 16 października 2009 12:55
Klient pyta:

Mam elektrowrzeciono. Chciałbym kupić falownik trójfazowy o parametrach wystarczających dla tego wrzeciona. Bardzo proszę o fachowe doradztwo.
Biorę pod uwagę:
1.Eura Drives / HFinverter E1000-0075T3 7,5kW 17A 400V
2.SV075iG5A-4 Falownik LG 7,5kW
3.Schneider ATV31HU75MK
4.MOELLER DF51-340-7k5

Chcę wykorzystać to wrzeciono również do gwintowania czyli zależy mi również na dużej sile przy małych obrotach.

Odpowiadam:
nie jestem pewny czy ten silnik nada się do gwintowania teoretycznie powinien mieć około 4,7Nm ale nie wiem jak będzie zachowywał się na niskich obrotach gdyż jest skonstruowany do pracy na bardzo wysokich obrotach

SV075iG5A-4 Falownik LG  7,5kW 16A 400V(napięcie można obniżyć do 240V) 0 ~ 400 Hz (Sterowanie wektorowe bezczujnikowe: 0 ~ 300Hz)

Termin realizacji: towar dostępny od ręki

Eura Drives / HFinverter E1000-0075T3 7,5kW 17A 400V 0.00-650.0Hz

Termin realizacji: 2 dni robocze

Jeżeli zależy Panu bardziej na wysokich obrotach to polecam falownik E1000-0075T3, jeżeli na wyższym momencie obrotowym to polecam falownik SV075iG5A-4

(Jeśli kogoś interesują parametry techniczne tego wrzeciona to proszę o kontakt qnisz@qnisz.pl)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falowniki VACON serii 50X

czwartek, 15 października 2009 10:49

Klient pyta:

Czy posiadacie Państwo w ofercie następujące falowniki:

1.       Falownik TB Wood's Berges typ: X4K40075C
2.       Falownik TB Wood's Berges typ: X4K40150C

Odpowiadam:

Odpowiednikiem falowników X4 firmy TB Wood's Berges są obecnie przemienniki częstotliwości VACON serii 50X

Przemiennik częstotliwości X4K40075C to obecnie VACON0050-3L-0012-5-X Przemiennik częstotliwości X4K40150C to obecnie VACON0050-3L-0023-5-X


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Elektrowibrator do stołu wibracyjnego

środa, 14 października 2009 19:50

Klient pyta: Proszę o dobór elektrowibratora do stołu wibracyjnego. Masa stołu 300kg, forma z masą o łącznej wadze od 200 do 1200kg.

Odpowiadam:

Polecam od razu do wibratorów zakupić zabezpieczenia termiczne (wyłącznik silnikowy) 1,6-2,5A

Lub przekaźnik termiczny 1,6-2,5A (ten przekaźnik musi pracować ze stycznikiem).

Stycznik MC-9 4kW (można użyć jeden stycznik na dwa elektrowibratory)

Taki zestaw dwóch elektrowibratorów powinien pracować z najmniejszą i z największą formą.

Klient pyta:

Chciałbym również zapytać czy posiadają Państwo w swojej ofercie wibratory pneumatyczne? Jeśli tak to prosiłbym również o ofertę na taki wibrator pneumatyczny, który by odpowiadał naszym zapotrzebowaniom, jako zamiennik dla elektrowibratora

Odpowiadam:

mamy wibratory pneumatyczne, ale one nie nadają się do zagęszczania gdyż mają 18 000 obr/min a to za dużo, do zagęszczania stosuje się 3000-6000 obr/min


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pytanie o obroty przy zastosowaniu konkretnego falownika

poniedziałek, 12 października 2009 17:45
Klient pyta:
Czy przy pomocy falownika E1000-0022T3  2,2kW 6,5A 400v po podłączeniu silnika 3x380V 2,2kW uzyskam obroty w przedziale 1 do 40 na min.Czy jego moc znacząco spadnie? Obciążeniem jest bęben o wadze ok.100kg.

Odpowiadam:
Najmniejsze obroty jakie można uzyskać przy zastosowaniu silnika 1400 obr/min i falownika to 14 obr/min (0,5Hz) ale jeżeli obroty mają być stabilne to na silniku należy nabudować enkoder i falownik musi być ze sterowaniem wektorowym czujnikowym. Należałoby też zastosować obce chłodzenie

Jeżeli obroty bębna maksymalne mają być 40 obr min to należy zastosować przekładnie redukcyjną i zwykły falownik bez enkodera ale falownik powinien być wektorowy. Silnik 100L4A + reduktor ślimakowy CHM 110 i=40 P1=2,2kW n2=35obr/min (przy zastosowaniu poniższego falownika obroty stabilne od 2,8 do 42 obr/min z pełnym momentem obrotowym) M2=466Nm S=1,5. Jeżeli obroty wyjściowe będą używane poniżej 17 obr/min dłużej niż na chwilę, (nie sporadycznie i na dłużej niż 1-3 min) musi być zastosowane obce chłodzenie.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Przekładnie walcowe

niedziela, 11 października 2009 21:53
Drugie miejsce pod względem ilości zastosowań,  zaraz po przekładniach ślimakowych, zajmują przekładnie walcowe.
Są głośniejsze od przekładni ślimakowych, wymagają okresowej wymiany oleju, ale za to są trwalsze i mają dużo wyższą sprawność w granicach 0,95-0,97. Mocowanie przekładni walcowych odbywa się za pomocą łap lub kołnierza.
Szeroka gama przełożeń od 5 do 470 sprawia, że każda maszyna może mieć właściwie dobrane obroty.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Silniki zasilane falownikiem a ich chłodzenie

sobota, 10 października 2009 23:05
Silniki indukcyjne posiadają w tylnej części przewietrznik, który osadzony jest na wale silnika i obraca się zgodnie z obrotami wału zdawczego. Przy zasilaniu silnika falownikiem zmniejszając obroty zmniejszamy wydajność chłodzenia silnika i tym samym możemy doprowadzić do jego przegrzania. Aby takiej sytuacji zapobiec nasza firma wykonujemy silniki z obcym chłodzeniem (czas oczekiwania na taki silnik wynosi około 2-3 dni roboczych).
Producenci podają, iż obce chłodzenie należy stosować gdy silnik będzie pracował poniżej 35 Hz. Nie zawsze jednak potrzebne jest obce chłodzenie gdyż moc silnika spada proporcjonalnie wraz ze spadkiem obrotów silnika.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Kilka słów o softstartach HFR-1000

piątek, 09 października 2009 23:39
Tam, gdzie, w procesach technologicznych wymagany jest łagodny rozruch jak i łagodne zatrzymanie silników elektrycznych, idealnie sprawdzają się Softstarty HFR-1000. Softstarty HFR-1000 wszechstronnie zabezpieczają silnik podczas startu i zatrzymania, wbudowana cyfrowa klawiatura pozwala na precyzyjną parametryzację urządzenia.
 • zakres mocy - od 15kW do 315kW,
 • zasilanie 3f 400V,
 • wbudowana komunikacja RS-485 protokołem ModBus,
 • Kontrola napięcia i prądu w 3 fazach,
 • rozruch zboczem napięcia, zboczem prądu lub udarowy,
 • 4 wyjścia cyfrowe,
 • przeciążalność prądowa 400%,
Zachęcam do odwiedzenia naszej strony, na której przedstawiliśmy w postaci tabeli Cechy techniczne softstartu HFR-1000:
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Dobór falownika współpracującego z 3 elektrowibratorami

czwartek, 08 października 2009 20:35

Pytanie klienta: proszę o dobór falownika, który miałby za zadanie współpracować z 3 elektrowibratorami firmy OLI typ MVE 800/3. Napędy te mają być zamontowane w rdzeniu formy, której masa to około 900kg + masa betonu 2 tony.

 

Moja propozycja jest następująca:

Proponuję falownik SV022iG5A-4 2,2kW 400V 6A

Uwagi: do każdego wibratora powinien być osobny przekaźnik termiczny, przekaźniki termiczne powinny być tak podłączone do falownika aby przy zadziałaniu jednego z nich falownik zatrzymał bieg wibratorów

Na zasilaniu sugerowałbym umieścić wyłącznik modułowy 3P C10A

Włącznik start stop może być np obrotowy, jak zadziała któryś stycznik termiczny przerywa się obwód i zdejmuje rozkaz ruchu z falownika

 Należy również uwzględnić coś do regulacji prędkości obrotowej:

- prędkość może być ustawiona na stałe

- prędkość regulowana potencjometrem - potrzebny potencjometr

- prędkość regulowana motopotencjometrem - potrzebne dwa przyciski ze stykami NO niestabilne


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pytanie dt.falowników 2,2kW 230V

środa, 07 października 2009 20:38
Klient pyta:
Czy falowniki 2,2kW, 230V mogą być zasilane z agregatu prądotwórczego?
Odpowiadam:
tak mogą, trzeba tylko przewymiarować agregat około 3 razy (moc agregatu około 7kW, zabezpieczenie prądowe zwłoczne minimum C25A)
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Problem z mocą silnika...

wtorek, 06 października 2009 20:54
W dniu dzisiejszym Klient zadał mi następujące zapytanie: "Co zrobić, aby pozbyć się problemu związanego z brakiem mocy silnika przy wykorzystaniu falownika zasilanego jednofazowo 230V?" Odpowiedź jest prosta. W tym przypadku należy przepiąć uzwojenie silnika z tradycyjnej gwiazdy (ustawienie fabryczne, 400V) w trójkąt na 230V, gdyż falowniki jednofazowe mają na wyjściu napięcie trójfazowe 230V, o czym często klienci zapominają ;-)
Ponieważ problem ten często się powtarza, poruszyliśmy go na naszej stronie www.qnisz.pl
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Czy produkowane są jeszcze falowniki serii L100?

poniedziałek, 05 października 2009 23:11
Na dzień dzisiejszy zaprzestano produkcji falowników serii L100. W ich miejsce można stosować L200. Jeśli chodzi o falowniki LG serii Se lub Sf, które również wycofano, w ich miejsce proponuje się falowniki serii Sg i Sh.

Jeśli masz jakieś pytania bądź chcesz uzyskać szczegółowe informacje dot. falowników, wariatorów, filtrów, przekładni, elektrowibratorów, silników indukcyjnych skontaktuj się z nami


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Na co należy zwrócić uwagę przy doborze elektrowibratora?

czwartek, 01 października 2009 21:52
  Chcąc poprawnie dobrać elektrowibrator należy określić:
 • siłę wymuszającą
 • prędkość obrotową
 • rodzaj zasilania (1-fazowy, 3-fazowy)
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą falowników na mojej stronie  www.qnisz.pl
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Standardy zasilania falowników

środa, 30 września 2009 22:20
"Często Klienci zadają pytanie: "Jakie są standardy zasilania falowników?
A zatem odpowiadam:
Do regulacji prędkości obrotowej silników o mocy do 2,2 kW, z powodów ekonomicznych, stosuje się falowniki zasilane napięciem 1-fazowym 230V. Na wyjściu takiego falownika uzyskujemy napięcie trójfazowe 3x230 V. Aby upewnić się, że taki falownik może współpracować z Państwa silnikiem należy sprawdzić czy uzwojenie silnika można połączyć na napięcie 3x230V. Jeżeli silnik nie posiada takiej możliwości pozostaje zasilanie napięciem 3x400V
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Falowniki eura drives/hfinverter serii E1000 - hit na rynku!

wtorek, 29 września 2009 22:28
Klienci coraz częściej sięgają właśnie po ten produkt, przekonując się że mają do czynienia z falownikiem naprawdę bezproblemowym w użytkowaniu. Falowniki eura drives / hfinwerter serii E1000  znakomicie sprawdzają się w aplikacjach wentylatorowych i pompowych, są świetną alternatywą dla najtańszych napędów jednocześnie trzymając najwyższy poziom jezeli chodzi o jakosć wykoanania, bezawaryjność i adaptowalność do aplikacji.  Warto zwrócić uwagę, iż falowniki E1000 do mocy 15kW są seryjnie wyposażone w filtr sieciowy EMC 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Dwie wartości na tabliczkach znamionowych

poniedziałek, 28 września 2009 22:41
Często spotykam się z następującym pytaniem: Dlaczego na tabliczkach znamionowych silników często spotyka się dwie wartości napięcia i prądu? Co one oznaczają?
Już odpowiadam. Te dwie wartości są wynikiem takiego wykonania silnika, że jego uzwojenie może być przełączone w trójkąt lub w gwiazdę -230/400V T/Y. Standardowe silniki o mocy do 2,2kW mają taką możliwość. W zależności od dostępnego napięcia zasilania użytkownik może dokonać przełączenia w skrzynce zaciskowej silnika. Podany prąd znamionowy o większej wartości dotyczy uzwojenia na niższe napięcie. Np. oznaczenie Un 230/400 In 5,97/3,45 informuje, że prąd znamionowy silnika przy połączeniu w trójkąt wynosi 5,97A, a przy połączeniu w gwiazdę 3,45A
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Szał na elektrowibratory

niedziela, 27 września 2009 23:16
I znów kolejne zamówienia na elektrowibratory. W ostatnich dniach, produkt ten w dużych ilościach znika z naszych półek. Warto zwrócić uwagę, iż zamówienia płyną nie tylko z kraju!A oto kilka podstawowych informacji o produkcie - elektrowibratorach, które sprzedajemy.
 • elektrowibratory te charakteryzują się wysokim IP65
 • przeznaczone są do pracy ciągłej
 • dowolna pozycja pracy
 • wysoka sprawność elektryczna
 • w wykonaniu standardowym Ateks przeciwwybuchowy
 • marki: OLI-WAM, ITALVIBRAS, SOMAI, INDUKTA

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Szlifierka do formułowania wkładek ortopedycznych

sobota, 26 września 2009 22:46

W najbliższych dniach, nasz zespół zmierzy się ze zmontowaniem szlifierki do formułowania wkładek ortopedycznych. Ciekawa sprawa! I kto by przypuszczał, że takie urządzenia można robić w Polsce a nie w Chinach! Przynajmniej nie zepsują się tak szybko, jak te azjatyckie ;-) W kilku słowach napiszę co nam będzie potrzebne do zmontowania tego urządzenia. Po pierwsze  silnik jednofazowy. W dalszej kolejności nasz zespół będzie musiał  postarać się, aby przedłużyć wałki z dwóch stron silnika. Na samym końcu nastąpi adaptacja wałka do walca szlifierskiego. Proste i ciekawe. W najbliższych dniach postaram się wrzucić fotkę ze zdjęciem tego urządzenia


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

piątek, 17 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  31 402  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

Fascynuje mnie automatyka, a w szczególności falowniki. Jestem zapalonym motocyklistą i nie tylko

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 31402

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl